Omron Automation and Safety F3SG-4RR1200-14
Part No.:
F3SG-4RR1200-14
Datasheet:
F3SG-4RR1200-14.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
F3SG-4RR1200-14 Specifications
Series:
F3SG-RR
Packaging:
Box
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
1200mm
Number of Beams:
119
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 10.0m
Ingress Protection:
IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
F3SG-4RR1200-14 FAQ
1. How to order F3SG-4RR1200-14 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the F3SG-4RR1200-14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F3SG-4RR1200-14?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)