Omron Automation and Safety F3SG-4RA1550-30
Part No.:
F3SG-4RA1550-30
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
F3SG-4RA1550-30.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Shipping
F3SG-4RA1550-30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
F3SG-RA
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
1550mm
Number of Beams:
76
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Blanking, Muting Function
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
F3SG-4RA1550-30 FAQ
1. How to order F3SG-4RA1550-30 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the F3SG-4RA1550-30 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F3SG-4RA1550-30?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)