Curtis Industries F3600T300
Part No.:
F3600T300
Manufacturer:
Curtis Industries
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
F3600T300.pdf
Description:
LINE FLTR 600VAC 300A CHASS MNT
Shipping
F3600T300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Curtis Industries
Series:
F3600
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
600V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
300 A