Curtis Industries F3480T136
Part No.:
F3480T136
Manufacturer:
Curtis Industries
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
F3480T136.pdf
Description:
LINE FLTR 480VAC 136A CHASS MNT
Shipping
F3480T136 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Curtis Industries
Series:
F3480
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
136 A