Panasonic Electronic Components EZA-SCE101M
Part No.:
EZA-SCE101M
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
EZA-SCE101M.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 25V 1608
Shipping
EZA-SCE101M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
EZA-SC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Bussed
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1608 (4021 Metric)
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)