Panasonic Electronic Components EYG-TF0F0A15A
Part No.:
EYG-TF0F0A15A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
EYG-TF0F0A15A.pdf
Description:
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH
Shipping
EYG-TF0F0A15A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Graphite-PAD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Through-Plane Heat Transfer
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
150.00mm x 150.00mm
Thickness:
0.0591" (1.500mm)
Material:
Graphite Resin
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Black
Thermal Resistivity:
1.56°C/W
Thermal Conductivity:
13W/m-K