TE Connectivity Laird EXW30TNX
Part No.:
EXW30TNX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXW30TNX.pdf
Description:
RF ANT 59MHZ WHIP STR TNX CONN
Shipping
EXW30TNX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
59MHz
Frequency Range:
30MHz ~ 88MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
TNX
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
12.000" (304.80mm)