ExAscend EXSAM1A120GV025CCE
Part No.:
EXSAM1A120GV025CCE
Manufacturer:
ExAscend
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
EXSAM1A120GV025CCE.pdf
Description:
SSD 120GB 2.5" TLC SATAIII-5V
Shipping
EXSAM1A120GV025CCE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ExAscend
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
120GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
540MB/s
Speed - Write:
520MB/s
Voltage - Supply:
3.3V, 5V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 75°C