TE Connectivity Laird EXS902SFU
Part No.:
EXS902SFU
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXS902SFU.pdf
Description:
RF ANT 931MHZ WHIP STR SMA FEM
Shipping
EXS902SFU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
931MHz
Frequency Range:
902MHz ~ 960MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
SMA Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.250" (57.15mm)