TE Connectivity Laird EXR902RSM
Part No.:
EXR902RSM
Datasheet:
EXR902RSM.pdf
Description:
RF ANT 931MHZ WHIP TILT RP-SMA
Shipping
EXR902RSM Specifications
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
931MHz
Frequency Range:
902MHz ~ 960MHz
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
RP-SMA Male
Height (Max):
9.500" (241.30mm)