TE Connectivity Laird EXR806TN
Part No.:
EXR806TN
Datasheet:
EXR806TN.pdf
Description:
RF ANT 837MHZ WHIP TILT TNC MALE
Shipping
EXR806TN Specifications
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
837MHz
Frequency Range:
806MHz ~ 869MHz
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
TNC Male
Height (Max):
9.500" (241.30mm)