TE Connectivity Laird EXR164BN
Part No.:
EXR164BN
Datasheet:
EXR164BN.pdf
Description:
RF ANT 169MHZ WHIP TILT BNC MALE
Shipping
EXR164BN Specifications
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
169MHz
Frequency Range:
164MHz ~ 174MHz
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
BNC Male
Height (Max):
8.000" (203.20mm)