TE Connectivity Laird EXP806SFU
Part No.:
EXP806SFU
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXP806SFU.pdf
Description:
RF ANT 837MHZ WHIP STR SFU 6.9"
Shipping
EXP806SFU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
837MHz
Frequency Range:
806MHz ~ 869MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
SFU
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
6.900" (175.26mm)