TE Connectivity Laird EXL30BNX
Part No.:
EXL30BNX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXL30BNX.pdf
Description:
RF ANT 33MHZ WHIP STR BNX CONN
Shipping
EXL30BNX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
33MHz
Frequency Range:
30MHz ~ 36MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
5 W
Features:
Termination:
BNX
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
11.100" (281.94mm)