TE Connectivity Laird EXE821BNX
Part No.:
EXE821BNX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXE821BNX.pdf
Description:
RF ANT 861MHZ WHIP STR BNX CONN
Shipping
EXE821BNX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
861MHz
Frequency Range:
821MHz ~ 902MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
BNX
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
8.000" (203.20mm)