TE Connectivity Laird EXD420TNX
Part No.:
EXD420TNX
Datasheet:
EXD420TNX.pdf
Description:
RF ANT 435MHZ WHIP STR TNX CONN
Shipping
EXD420TNX Specifications
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
435MHz
Frequency Range:
420MHz ~ 450MHz
Termination:
TNX
Height (Max):
3.590" (91.19mm)