TE Connectivity Laird EXC806HT
Part No.:
EXC806HT
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXC806HT.pdf
Description:
RF ANT 836MHZ WHIP STR HT CONN
Shipping
EXC806HT Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
836MHz
Frequency Range:
806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
HT
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
4.600" (116.84mm)