Panasonic Electronic Components EXC-3BP600H
Part No.:
EXC-3BP600H
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EXC-3BP600H.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Shipping
EXC-3BP600H Specifications
Series:
EXC3B
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
70mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)