Panasonic Electronic Components EXC-24CB221U
Part No.:
EXC-24CB221U
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Common Mode Chokes
Package:
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet:
EXC-24CB221U.pdf
Description:
CMC 100MA 2LN 220 OHM SMD
Shipping
EXC-24CB221U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Package/Case:
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
100mA
Voltage Rating - DC:
700mOhm
Voltage Rating - AC:
5V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 85°C