Eaton - Electronics Division EXC14-80-SCT
Part No.:
EXC14-80-SCT
Datasheet:
EXC14-80-SCT.pdf
Description:
FUSE EV 80A 800VDC SCT TERM
Shipping
EXC14-80-SCT Specifications
Current Rating (Amps):
80A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
800 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.589" Dia x 1.559" L (14.96mm x 39.60mm)