Panasonic Electronic Components EXB-V8V470JV
Part No.:
EXB-V8V470JV
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-V8V470JV.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Shipping
EXB-V8V470JV Specifications
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
47
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)