Panasonic Electronic Components EXB-V8V332JV
Part No.:
EXB-V8V332JV
Datasheet:
EXB-V8V332JV.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206
Shipping
EXB-V8V332JV Specifications
Resistance (Ohms):
3.3k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)