Panasonic Electronic Components EXB-V4V105JV
Part No.:
EXB-V4V105JV
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0606, Concave
Datasheet:
EXB-V4V105JV.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606
Shipping
EXB-V4V105JV Specifications
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
0606, Concave
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
1M
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0606
Size / Dimension:
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)