Panasonic Electronic Components EXB-E10C332J
Part No.:
EXB-E10C332J
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1608, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-E10C332J.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 1608
Shipping
EXB-E10C332J Specifications
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
3.3k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1608
Size / Dimension:
0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)