Panasonic Electronic Components EXB-2HV103JV
Part No.:
EXB-2HV103JV
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-2HV103JV.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1506
Shipping
EXB-2HV103JV Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1506
Size / Dimension:
0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)