Panasonic Electronic Components EXB-28V102JX
Part No.:
EXB-28V102JX
Datasheet:
EXB-28V102JX.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804
Shipping
EXB-28V102JX Specifications
Resistance (Ohms):
1k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)