TE Connectivity Laird EXB220TN
Part No.:
EXB220TN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXB220TN.pdf
Description:
RF ANT 222MHZ WHIP STR TNC MALE
Shipping
EXB220TN Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
222MHz
Frequency Range:
220MHz ~ 225MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
0dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
TNC Male
Ingress Protection:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
4.900" (124.46mm)