TE Connectivity Laird EXB164TN
Part No.:
EXB164TN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXB164TN.pdf
Description:
RF ANT 169MHZ WHIP STR TNC MALE
Shipping
EXB164TN Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
169MHz
Frequency Range:
164MHz ~ 174MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
0dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
TNC Male
Ingress Protection:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
6.000" (152.40mm)