TE Connectivity Laird EXB148PL
Part No.:
EXB148PL
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXB148PL.pdf
Description:
ANT TUF DUCK 148-155MHZ UHF MALE
Shipping
EXB148PL Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
151.5MHz
Frequency Range:
148MHz ~ 155MHz