TE Connectivity Laird EXB148BN
Part No.:
EXB148BN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
EXB148BN.pdf
Description:
ANT TUF DUCK 148-155MHZ BNC MALE
Shipping
EXB148BN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
EXB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):
151.5MHz
Frequency Range:
148MHz ~ 155MHz