Stackpole Electronics Inc EWT25JB3R00
Part No.:
EWT25JB3R00
Datasheet:
EWT25JB3R00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 25W
Shipping
EWT25JB3R00 Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)