Stackpole Electronics Inc EWT225JB2R00
Part No.:
EWT225JB2R00
Datasheet:
EWT225JB2R00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 225W
Shipping
EWT225JB2R00 Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
225W
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
1.126" Dia x 10.512" L (28.60mm x 267.00mm)