Samtec Inc. EW-06-12-T-S-800
Part No.:
EW-06-12-T-S-800
Datasheet:
EW-06-12-T-S-800.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-06-12-T-S-800 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)