Samtec Inc. EW-03-09-G-S-375
Part No.:
EW-03-09-G-S-375
Datasheet:
EW-03-09-G-S-375.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
EW-03-09-G-S-375 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.025" (0.635mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)