Samtec Inc. EW-02-14-T-D-800-LL
Part No.:
EW-02-14-T-D-800-LL
Datasheet:
EW-02-14-T-D-800-LL.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-02-14-T-D-800-LL Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)