Samtec Inc. EW-02-09-G-D-400
Part No.:
EW-02-09-G-D-400
Datasheet:
EW-02-09-G-D-400.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Shipping
EW-02-09-G-D-400 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)