Panasonic Electronic Components EVU-F2AH20C53
Part No.:
EVU-F2AH20C53
Datasheet:
EVU-F2AH20C53.pdf
Description:
POT 5K OHM 1/20W R-LOG
Shipping
EVU-F2AH20C53 Specifications
Tolerance:
±20%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Taper:
Reverse Logarithmic
Actuator Length:
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter:
0.236" (6.00mm)