NetConnex EVT-S12NL-TA
Part No.:
EVT-S12NL-TA
Manufacturer:
NetConnex
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
EVT-S12NL-TA.pdf
Description:
CBL TIE RELEASEABLE NAT 50LB 1'
Shipping
EVT-S12NL-TA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NetConnex
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Releasable
Length - Approximate:
12"
Bundle Diameter:
3.40" (86.36mm)
Width:
0.180" (4.57mm)
Length - Actual:
1.000' (304.80mm)