Matrix Orbital EVE2-38G-BLH-TPC
Part No.:
EVE2-38G-BLH-TPC
Manufacturer:
Matrix Orbital
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
EVE2-38G-BLH-TPC.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.8"
Shipping
EVE2-38G-BLH-TPC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Matrix Orbital
Series:
G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Capacitive
Diagonal Screen Size:
3.8" (96.52mm)
Viewing Area:
95.04mm W x 22.97mm H