Infineon Technologies EVALMA5302MS200WX2TOBO1
Part No.:
EVALMA5302MS200WX2TOBO1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Audio Amplifier Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
EVALMA5302MS200WX2TOBO1.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR MA5302
Shipping
EVALMA5302MS200WX2TOBO1 Specifications
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Amplifier Type:
Class D
Output Type:
2-Channel (Stereo)
Max Output Power x Channels @ Load:
200W x 2 @ 2Ohm
Voltage - Supply:
±17V ~ 32V