CUI Inc. ETSA4801875UDC-P6P-SZ
Part No.:
ETSA4801875UDC-P6P-SZ
Datasheet:
ETSA4801875UDC-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W
Shipping
ETSA4801875UDC-P6P-SZ Specifications
Series:
ETSA-UD (90W)
Packaging:
Box
Region Utilized:
North America
Input Type:
Cord
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
1.88A
Power (Watts):
90 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Size / Dimension:
5.88" L x 2.46" W x 1.32" H (149.4mm x 62.4mm x 33.5mm)