CUI Inc. ETSA190474UD-P6P-SZ
Part No.:
ETSA190474UD-P6P-SZ
Datasheet:
ETSA190474UD-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Shipping
ETSA190474UD-P6P-SZ Specifications
Series:
ETSA-UD (90W)
Packaging:
Box
Form:
Desktop (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
4.74A
Power (Watts):
90 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
5.88" L x 2.46" W x 1.32" H (149.4mm x 62.4mm x 33.5mm)