CUI Inc. ETSA120500U-P5P-SZ
Part No.:
ETSA120500U-P5P-SZ
Datasheet:
ETSA120500U-P5P-SZ.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Shipping
ETSA120500U-P5P-SZ Specifications
Series:
ETSA-U (60W)
Packaging:
Box
Region Utilized:
International
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
60 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Size / Dimension:
4.57" L x 1.97" W x 1.22" H (116.0mm x 50.0mm x 31.0mm)