CUI Inc. ETSA120330UC-P6RP-SZ
Part No.:
ETSA120330UC-P6RP-SZ
Datasheet:
ETSA120330UC-P6RP-SZ.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Shipping
ETSA120330UC-P6RP-SZ Specifications
Series:
ETSA-U (40W)
Packaging:
Bulk
Region Utilized:
North America
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
3.3A
Power (Watts):
40 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)