CUI Inc. ETSA090133UDC-P6P-SZ
Part No.:
ETSA090133UDC-P6P-SZ
Datasheet:
ETSA090133UDC-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Shipping
ETSA090133UDC-P6P-SZ Specifications
Series:
ETSA-UD (12W)
Packaging:
Bulk
Region Utilized:
North America
Form:
Desktop (Class II)
Input Type:
Cord
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
9V
Current - Output (Max):
1.33A
Power (Watts):
12 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
2.95" L x 1.87" W x 1.08" H (75.0mm x 47.5mm x 27.3mm)