CUI Inc. ETS150830U-P51-ET
Part No.:
ETS150830U-P51-ET
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
ETS150830U-P51-ET.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 125W
Shipping
ETS150830U-P51-ET Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
ETS-U (150W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
8.3A
Power (Watts):
125 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)