CUI Inc. ETMA480416UC-P51-WP
Part No.:
ETMA480416UC-P51-WP
Datasheet:
ETMA480416UC-P51-WP.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 200W
Shipping
ETMA480416UC-P51-WP Specifications
Series:
ETMA-U (200W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
4.16A
Power (Watts):
200 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Size / Dimension:
7.42" L x 4.11" W x 2.36" H (188.5mm x 104.5mm x 60.0mm)