CUI Inc. ETMA240460UC-P51-WP
Part No.:
ETMA240460UC-P51-WP
Datasheet:
ETMA240460UC-P51-WP.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 110W
Shipping
ETMA240460UC-P51-WP Specifications
Series:
ETMA-U (110W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
4.6A
Power (Watts):
110 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
41.34" (1.05m)
Size / Dimension:
6.69" L x 2.55" W x 1.52" H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)