CUI Inc. ETMA2401042UC-P68-WP
Part No.:
ETMA2401042UC-P68-WP
Datasheet:
ETMA2401042UC-P68-WP.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Shipping
ETMA2401042UC-P68-WP Specifications
Series:
ETMA (250W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
10.42A
Power (Watts):
250 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
31.5" (0.8m)
Size / Dimension:
7.42" L x 4.11" W x 2.36" H (188.5mm x 104.5mm x 60.0mm)