E-T-A ESX10-TB-101-DC24V-2A-E
Part No.:
ESX10-TB-101-DC24V-2A-E
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ESX10-TB-101-DC24V-2A-E.pdf
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 2A 24VDC
Shipping
ESX10-TB-101-DC24V-2A-E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
ESX10-T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Solid State
Current Rating (Amps):
2A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V